Prvi poraz Srbije na SP

Prvi poraz Srbije na SP Foto: FIBA

Naša reprezentacija je doživela prvi poraz na Svetskom prvenstvu u Kini, pošto je u poslednjem meču J grupe u Vuhanu izgubila od Španije – 81:69.

Svetsko prvenstvo u košarci 2019 održaće se u periodu od 31. avgusta do 15. septembra 2019. godine, u Kini, u organizaciji Košarkaškog saveza Kine i Međunarodne košarkaške federacije (FIBA).

Raspored utakmica i rezultati - Svetsko prvenstvo u košarci 2019

Srbija će u četvrtfinalu igrati u utorak 10. septembra od 13.00 časova u Donguanu protiv prvoplasiranog tima I grupe Argentine.

Utakmica je počela veoma tvrdo, sa jakim odbranama na obe strane. Teško se dolazilo do poena, pa je posle četiri i po minuta igre i sjajnog zakucavanja Milutinova bilo 8:6 za naš tim. Usledila je serija odličnih napada Srbije, pa je seletor Španije Skariolo morao da traži tajm-aut – 6. minut – 13:6. Nastavili su naši momci da pojačavaju ritam, pa je posle sjajnih akcija Bogdanovića i Jovića u 9. minutu bilo i 20:11.

Košarkaši Srbije prvi u grupi D na SP

Španci su sjajno otvorili drugu četvrtinu i serijom 13:2 za samo dva i po minuta poveli 26:22. Bio je to loš period igre našeg tima, ništa nije išlo kako treba, a protivnik je poveo 35:27 u 17. minutu, a onda i sa „plus deset“ – 41:31 na 1:15 pre poluvremena. U nešto više od šest minuta od početka druge deonice postigli smo samo dva poena sa linije penala… Do odlaska na veliki odmor, Srbija je uspela da smanji minus zahvaljujući poenima Bogdanovića, ali je Ljulj u poslednjim sekindama pogodio trojku za 45:37 na poluvremenu za Španiju.

I treću četvrtinu su Španci otvorili bolje, sve im je išlo od ruke, pa su u 22. minutu imali i „plus 14“ – 51:37. U 24. minutu, posle jedne dosuđene sumnjive mrtve lopte Jokić je protestvovao pošto je bio fauliran, sudija mu je dao tehničku, a zatim i isključujuću grešku. Dva minuta kasnije, Španci su posle trojke Klavera i po dva penala Gasola i Rubija podigli prednost na najvećih 21 poen – 63:42. Pokušavao je naš tim da uhvati priključak, a posle dva zakucavanja Bogdanovića minus je pao na 12 minut pre kraja trećeg perioda igre – 53:65. Micić je u poslednjem napadu treće četvrtine fauliran na šutu za tri poena, pogodio je sva tri puta pa je Srbija na poslednju pauzu otišla sa 11 poena zaostatka – 56:67.

Košarkaši Srbije ubedljivi i protiv Portorika na SP

Zakucao je Raduljica na početku četvrte deonice za jednocifreni minus (58:67), ali je posle trojke Ljulja u 33. minutu Španija opet imala „plus 14“ – 72:58. Zatim je Bogdanović pogodio pet slobodnih bacanja pošto je dva puta fauliran i ponovo smanjio zaostatak na devet poena – 63:72, 34. minut. Poentirao je Micić, pa Jović blokirao Rubija, ali je Raduljica promašio sa distance, da bi na drugoj strani Klaver poentirao uz faul – 77:65, 36. minut. Bogdanović je pogodio trojku i vratio nadu na 3:22 pre kraja (68:77), ali naša reprezentacija u završnici nije imala koncentracije i snage da stigne do preokreta.

ŠPANIJA – SRBIJA 81:69 (13:20, 32:17, 22:19, 14:13) (Izvor: KSS)

Datum: 08.09.2019. Autor: KSS