Rukometašice Srbije poražene od Švedske u poslednjim sekundama

Odlična odbrana Srbije napravila je razliku u prvom poluvremenu. U tom segmentu igre brilјirale su Slađana Pop Lazić i Dragana Cvijić, koje su u periodu od 17. do 27. minuta gotovo u potpunosti paralisale napad Šveđanki, koje su postigle samo dva gola, a izabranice selektora Ljubomira Obradovića otišle sa 7:7 na 13:9.

Sjajne šuterske role Katarine Krpež Šlezak i Sanje Radosavlјević doprinele su raznovrsnoj igri u napadu, koji je dobro funkcionisao sve dok se u poslednja tri minuta nije ušlo u problem sa isklјučenjima. Srpkinje su završile prvi deo sa dva igrača manje, a Šveđanke su se približile na 13:11.

Par grešaka na startu drugog poluvremena, ali i raspoložena Filipa Iden na golu Šveđanki, u potpunosti su vratili rivala u meč, koji je u 36. minutu poveo 14:13 zaklјučivši seriju 7:0, što je bio signal da selektor Obradović zatraži tajm-aut.

Vezale su Lekić i Kržeš Šlezak dva gola, preokrenule na 15:14, razbranila se i Marija Čolić, ali je sa druge strane Iden bila gotovo pa nesavladiva. Dolazile su do pozicije za gol srpske igračice, ali je iskusna Šveđanka donela prevagu za 17:19 u 49. minutu.

Bolјitak u srpskom napadu donela je mlada Aleksandra Vukajlović, a na njenu asistenciju Dijana Radojević je izjednačila na 19:19 u 53. minutu. Odgovornost su na drugom strani preuzele najiskusnije Roberts i Gulden i dovele svoj tim na 19:21 tri minuta pre kraja. Slađana Pop Lazić uspela je da smanji na 20:21. Dragana Cvijić pogađa stativu u 59. minutu, ali Jelena Lavko uspeva da izjednači 30 sekundi pre kraja. Gol odluke postigla je Alm par sekundi pre kraja.

Selektor reprezentacije Srbije, Ljubomir Obradović, ovako je video nesrećan poraz od Švedske 21:22 (13:11) u drugom kolu grupe A u Nantu.
- Bila je ovo odlična rukometna predstava. Na kraju, posle 60 minuta, Šveđanke su bile bolјe za taj jedan gol. Promašili smo puno šuteva, čak 10 sa šest metara i četiri iz kontranapada. Prevagu je donela njihov golman Iden. Čestitam Švedskoj, a mi idemo dalјe. I Šveđanke su izgubile od Danske pre dva dana, pa su se podigle. Tako i mi razmišlјamo. Jedan poraz ne znači ništa.. Idemo na Dansku za dva dana - rekao je Obradović.

SRBIJA - ŠVEDSKA 21:22 (13:11)
Dvorana u Nantu
Gledalaca - 4.000

SRBIJA:  Radosavlјević 4, Krpež Šlezak  7 (6), Lekić 1, Števin, Lavko 2, Kovačević, Nikolić, Radojević T , Pop Lazić 3 , Radojević D 1, Vukajlović, Tomašević pet odbrana, Stoilјković 3, Cvijić, Čolić, Dmitrović

ŠVEDSKA: Bundsen, Iden, Melegard 3, Stromberg 1, Blom 1, Roberts 1, Sand, Lundstrom, Gustin 3, Lagerkvist 2, Gulden 4 (2), Blomstrand 1, Hagman 1, Masing, Jakobsen, Alm 5
REZULTAT: 4:3 (8.) 6:4 (12.) 7:7 (17.) 9:7 (19.) 11:8 (22.) 13:9 (27.) 13:14 (36.) 16:15 (40.) 17:17 (45.) 17:19 (49.) 19:19 (53.) 19:20 (56.)

13. Evropsko prvenstvo u rukometu za žene održava se u periodu od 29. novembra do 16. decembra 2018. godine, u Francuskoj, u organizaciji Rukometnog saveza Francuske i Evropske rukometne federacije (EHF).

Datum: 03.12.2018. Autor: Rukometni savez Srbije