Poraz rukometašica Radničkog na gostovanju u Novom Sadu

Poraz rukometašica Radničkog na gostovanju u Novom Sadu Foto: SPD Radnički

Rukometašice Radničkog su u utakmici 2. kola plej-auta poražene na gostovanju u Novom Sadu od ekipe Vojvodine rezultatom 32:27, poluvreme 17:11. Nakon druge runde doigravanja, Kragujevčanke su pale na peto mesto na tabeli sa osvojenih 8 bodova.

Za rukometašice Radničkog je svaka utakmica do kraja takmičenja u plej autu izuzetno važna u borbi za ostanak u elitnom rangu takmičenja. Prva u nizu je bila gostovanje poslednje plasiranoj ekipi na tabeli uz očekivanja da se iz Novog Sada vrate sa bodovima. Izjednačeni početak do startnih 2:2 u petom minutu je obećavao neizvesni duel, no domaće igračice serijom 3:0 dolaze do 5:2 i tu prednost održavaju do 16. minuta (8:5), kada sledi nova serija Vojvodine za najveću prednost do tada (11:5, 18.min). Lošija igra u odbrani i slaba realizacija u napadu su doveli do toga da je domaćin održao prednost, tako da se na veliki odmor otišlo rezultatom 17:11.

Na startu drugog dela igre Novosađanke imaju plus 7 (18:11) pa 19:12, kada rukometašice Radničkog povećavaju agresivnost u odbrani iz koje je usledila lakša realizacija u fazi napada, što se odmah odrazilo na rezultat (19:15, 36.min). I kada se očekivao preokret u igri i skoru, usledio je novi pad, koji Vojvodina koristi i u 41. minutu ponovo ima plus 7 (23:16). Prednost domaćih igračica je rasla, pa u 51. minutu beležimo i dvocifreni zaostatak Kragujevčanki (29:19). Do kraja utakmice, Radnički je uspeo da smanji razliku, tako da je na isteku 60. minuta konačan rezultat glasio 32:27.

Titulu najboljih strelaca u redovima Vojvodine su ponele  Ana Čubrilo sa 11 i Milica Golušin sa 6 pogodaka, dok su kod Kragujevčanki najefikasnije bile Andrea Boner sa 9 i Dunja Tasić sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Ana Čubrilo (Vojvodina)

ŽRK Vojvodina – RK Radnički: 32:27 (17:11)

Novi Sad: SC ”Slana bara”. Gledalaca: 200

Sudije: Dimitrije Matić, Branislav Vujanović

Sedmerci: Vojvodina 6 (4), Radnički 5 (3)
Isključenja: Vojvodina 10 min, Radnički 16 min

Vojvodina: Guteša, Ćetković 4, Božić, Mijailović 1, Golušin 6, Čabarkapa, Gramatova, Šarančić, Todorovski 3, Čubrilo 11, Sivčev 2, Bulatović (13 odbrana), Novosel 5, Bahun.

Radnički: Pojužina (4 odbrane), Jonović 1, Bjelak, Đorđević, Stošić 5, Pidro (6 odbrana), Inđić, Stoiljković 1, Potkonjak, Boner 9, D. Ranković, Petrović, Tasić 6, Z. Ranković 4, Andrić 1.

Naredne nedelje, 28. aprila, Radnički će ugostiti ekipu Napretka u okviru trećeg kola plej auta.

Datum: 21.04.2024. Autor: SPD Radnički