Odbojkaši Srbije sa druge pozicije u grupi u osminufinala EP 2023

Odbojkaši Srbije sa druge pozicije u grupi u osminufinala EP 2023 Foto: OSSRB

Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je četvrtu pobedu na XXXIII EP 2023. Srbija je večeras u Ankoni u poslednjoj, petoj utakmici u A grupi savladala Nemačku sa 3:1, po setovima 25:22, 20:25, 25:22 i 25:19, posle 109 minuta igre.

Evropsko prvenstvo u odbojci za muškarce 2023 (engl. CEV EuroVolley 2023) održaće se u periodu od 28. avgusta do 16. septembra 2023. godine, u Italiji, Bugarskoj, Severnoj Makedoniji i Izraelu, u organizaciji Odbojkaškog saveza Italije, Odbojkaškog saveza Bugarske, Odbojkaškog saveza Severne Makedonije, Odbojkaškog saveza Izraela i Evropske odbojkaške konfederacije (CEV).

Raspored utakmica i rezultati - Evropsko prvenstvo u odbojci 2023

Izabranici Igora Kolakovića su zasluženo pobedili Nemačku i zauzeli drugo mesto u konačnom plasmanu A grupe. Srbija će u osmini finala igrati protiv Severne Makedonije ili Češke, čiji će sutrašnji duel odlučiti ko će biti treći, a ko četvrti u C grupi u Skoplju.

U prvom setu se vodila ravnopravna borba u kojoj je Srbija imala rezultatsku prednost. U drugoj polovini seta Srbija je povela sa 19:16, pa 24:21. Tada je sudija Mezofi, posle verbalnog duela Atanasijevića i Grozera, obojici korektora pokazao crveni karton, pa je set završen sa 25:22 za Srbiju.

U drugom setu Nemačka je bila ta koja je diktirala tempo i imala vođstvo tokom većeg dela seta, pa je na kraju bilo 25:20, za izjednačenje na 1:1.

Povela je Srbija u trećem setu sa 2:0, a zatim su Nemci vodili sa 5:2. Srbija je vodila sa 12:7, pa 15:13, ali su Nemci poravnali na 15:15. Igralo se poen za poen do vođstva Srbije od 20:19, kada je Nemačka sa dva vezana poena stigla do 21:20. Uzvratila je Srbija serijom 4:0 zahvaljujući sjajnim servisima Atanasijevića i povela sa 24:21. Iskoristila je Srbija drugu set loptu za 25:22 i vođstvo od 2:1 u setovima.

Srbija je sjajno počela četvrti set i povela sa 5:1. Smanjila je Nemačka na 6:5, a Srbija potom stigla do 14:8, pa 16:10. U finišu je bilo 20:13, a na kraju 25:19, za trijumf Srbije od 3:1. (Izvor: OSSRB)

Datum: 05.09.2023. Autor: OSSRB