Jedanaesto po redu, Evropsko prvenstvo u rukometu za muškarce održava se u periodu od 12. do 26. januara 2014. godine, u Danskoj u organizaciji Rukometnog saveza Danske i Evropske rukometne federacija (EHF).
Ovogodišnje Evropsko prvenstvo u rukometu za muškarce održaće se u četiri grada: Herning (Jyske Bank Boxen), Copenhagen (Brondby Hallen), Aarhus (NRGi Arena) and Aalborg (Gigantium) u Danskoj, u skladu sa pravilima Evropske rukometne federacija (EHF).
Programom Evropskog prvenstva u rukometu za muškarce predviđeno je učešće 16 reprezentacija, koje će biti raspoređene u 4 grupe sa po 4 ekipe.
Raspored i rezultati:
Takmičenje po grupama (I faza)
Grupa A
12.01.2014 - Češka - Austrija (20:30)
12.01.2014 - Danska - Makedonija (29:21)
14.01.2014 - Makedonija - Češka (24:24)
14.01.2014 - Austrija - Danska (29:33)
16.01.2014 - Makedonija - Austrija (22:21)
16.01.2014 - Danska - Češka (33:29)
Grupa B
12.01.2014 - Island - Norveška (31:26)
12.01.2014 - Španija - Mađarska (34:27)
14.01.2014 - Mađarska - Island (27:27)
14.01.2014 - Norveška - Španija (25:27)
16.01.2014 - Španija - Island (33:28)
16.01.2014 - Mađarska - Norveška (26:26)
Grupa C
13.01.2014 - Srbija - Poljska (20:19)
13.01.2014 - Francuska - Rusija (35:28)
15.01.2014 - Rusija - Srbija (27:25)
15.01.2013 - Poljska - Francuska (27:28)
17.01.2014 - Poljska - Rusija (24:22)
17.01.2014 - Srbija - Francuska (28:31)
Grupa D
13.01.2014 - Hrvatska - Belorusija (33:22)
13.01.2014 - Švedska - Crna Gora (28:21)
15.01.2014 - Crna Gora - Hrvatska (22:27)
15.01.2014 - Belorusija - Švedska (22:30)
17.01.2014 - Hrvatska - Švedska (25:24)
17.01.2014 - Belorusija - Crna Gora (29:23)
Takmičenje po grupama (II faza)
Grupa 1
18.01.2014 - Makedonija - Mađarska (25:31)
18.01.2014 - Austrija - Island (27:33)
18.01.2014 - Danska - Španija (31:28)
20.01.2014 - Makedonija - Island (27:29)
20.01.2014 - Austrija - Španija (27:28)
20.01.2014 - Danska - Mađarska (28:24)
22.01.2014 - Makedonija - Španija (22:33)
22.01.2014 - Austrija - Mađarska (25:24)
22.01.2014 - Danska - Island (32:23)
Grupa 2
19.01.2014 - Poljska - Belorusija (31:30)
19.01.2014 - Rusija - Švedska (27:29)
19.01.2014 - Francuska - Hrvatska (27:25)
21.01.2014 - Rusija - Hrvatska (25:33)
21.01.2014 - Francuska - Belorusija (39:30)
21.01.2014 - Poljska - Švedska (35:25)
22.01.2014 - Rusija - Belorusija (39:33)
22.01.2014 - Francuska - Švedska (28:30)
22.01.2014 - Poljska - Hrvatska (28:31)
Razigravanje za 5/6 mesto
24.01.2014 - Island - Poljska (28:27)
Polufinale
24.01.2014 - Francuska - Španija (30:27)
24.01.2014 - Danska - Hrvatska (29:27)
Utakmica za treće mesto
26.01.2014 - Hrvatska - Španija (28:29)
Finale
26.01.2014 - Danska - Francuska (32:41)
Ovogodišnje Evropsko prvenstvo u rukometu za muškarce održaće se u četiri grada: Herning (Jyske Bank Boxen), Copenhagen (Brondby Hallen), Aarhus (NRGi Arena) and Aalborg (Gigantium) u Danskoj, u skladu sa pravilima Evropske rukometne federacija (EHF).
Programom Evropskog prvenstva u rukometu za muškarce predviđeno je učešće 16 reprezentacija, koje će biti raspoređene u 4 grupe sa po 4 ekipe.
Raspored i rezultati:
Takmičenje po grupama (I faza)
Grupa A
12.01.2014 - Češka - Austrija (20:30)
12.01.2014 - Danska - Makedonija (29:21)
14.01.2014 - Makedonija - Češka (24:24)
14.01.2014 - Austrija - Danska (29:33)
16.01.2014 - Makedonija - Austrija (22:21)
16.01.2014 - Danska - Češka (33:29)
Grupa B
12.01.2014 - Island - Norveška (31:26)
12.01.2014 - Španija - Mađarska (34:27)
14.01.2014 - Mađarska - Island (27:27)
14.01.2014 - Norveška - Španija (25:27)
16.01.2014 - Španija - Island (33:28)
16.01.2014 - Mađarska - Norveška (26:26)
Grupa C
13.01.2014 - Srbija - Poljska (20:19)
13.01.2014 - Francuska - Rusija (35:28)
15.01.2014 - Rusija - Srbija (27:25)
15.01.2013 - Poljska - Francuska (27:28)
17.01.2014 - Poljska - Rusija (24:22)
17.01.2014 - Srbija - Francuska (28:31)
Grupa D
13.01.2014 - Hrvatska - Belorusija (33:22)
13.01.2014 - Švedska - Crna Gora (28:21)
15.01.2014 - Crna Gora - Hrvatska (22:27)
15.01.2014 - Belorusija - Švedska (22:30)
17.01.2014 - Hrvatska - Švedska (25:24)
17.01.2014 - Belorusija - Crna Gora (29:23)
Takmičenje po grupama (II faza)
Grupa 1
18.01.2014 - Makedonija - Mađarska (25:31)
18.01.2014 - Austrija - Island (27:33)
18.01.2014 - Danska - Španija (31:28)
20.01.2014 - Makedonija - Island (27:29)
20.01.2014 - Austrija - Španija (27:28)
20.01.2014 - Danska - Mađarska (28:24)
22.01.2014 - Makedonija - Španija (22:33)
22.01.2014 - Austrija - Mađarska (25:24)
22.01.2014 - Danska - Island (32:23)
Grupa 2
19.01.2014 - Poljska - Belorusija (31:30)
19.01.2014 - Rusija - Švedska (27:29)
19.01.2014 - Francuska - Hrvatska (27:25)
21.01.2014 - Rusija - Hrvatska (25:33)
21.01.2014 - Francuska - Belorusija (39:30)
21.01.2014 - Poljska - Švedska (35:25)
22.01.2014 - Rusija - Belorusija (39:33)
22.01.2014 - Francuska - Švedska (28:30)
22.01.2014 - Poljska - Hrvatska (28:31)
Razigravanje za 5/6 mesto
24.01.2014 - Island - Poljska (28:27)
Polufinale
24.01.2014 - Francuska - Španija (30:27)
24.01.2014 - Danska - Hrvatska (29:27)
Utakmica za treće mesto
26.01.2014 - Hrvatska - Španija (28:29)
Finale
26.01.2014 - Danska - Francuska (32:41)